modern fashion blog by aneta mazurek

blog menu

wiadomości, wydarzenia

VIA MODA UPGRADE 2018

Pani konferansjer. Tak o sobie myślę wspominając ostatnią galę Via Moda Upgrade 2018. To było nie tylko święto mody, ale prawdziwy sprawdzian umiejętności. Swoje kolekcje dyplomowe pokazywali absolwenci Via Moda, a ja próbowałam opanować wszystkie nazwiska, sylwetki i teksty.

Jak już pewnie wiecie jestem absolwentką kierunku studiów podyplomowych „Zarządzanie w sektorach mody”, który powstał przy współpracy dwóch uczelni wyższych tj. Akademii Leona Koźmińskiego oraz Via Moda Szkoła Wyższa w Warszawie. To był niezwykle twórczy rok, któremu zawdzięczam m.in. stworzenie tego bloga. Wielu projektantów, o których piszę to absolwenci ww. uczelni.

Było mi niezwykle miło, kiedy dostałam zaproszenie do współpracy przy pokazie dyplomowych kolekcji ViaModa Upgrade 2018. To duże wydarzenie w życiu naszej społeczności akademickiej.

VIA MODA UPGRADE 2018

OCH TEATR, 27 czerwca 2018 

Utalentowani projektanci, możliwość patrzenia na powstawanie modowego show „od kuchni”, współpraca z panią prorektor ViaModa dr inż. Marzanną Lesiakowską-Jabłońską oraz Maćkiem Majznerem, duża gala i światła reflektorów skierowanych na mnie. Miks doznań, strachu, stresu, radości i zadowolenia. Czy wymagało to ode mnie dużej odwagi? Zapewne. Lubię mieć nad wszystkim kontrolę, a tu wszystko wydarzało się spontanicznie i w czasie rzeczywistym.

Gala rozpoczęła się od pokazu absolwenta uczelni, który stworzył autorską markę MIDO. Następnie swoje kolekcje zaprezentowali: Krystyna Hannon, Sandra Dąbrowska, Millka Lewandowska, Dorota Nasiłowska – Paczuska, Magdalena Jaworska, Wiktoria Biegańska, Agnieszka Kulka, Eliza Matvieieva Diana Ovcharenko, Zuzanna Vesely, Agata Kępka, Michalina, Anastasiia Solodovska, Lia Kimura, Gabriela Struzik.

Zobaczcie relację przygotowaną przez Patryka Jakuba:

Kolekcje składały się z pięciu sylwetek. Oceniane były przez jury składające się z topowych nazwisk polskiej branży mody. Najlepszą kolekcję gali wybierali m.in.:

  • Anna Męczyńska – stylistka, wizażystka i kostiumograf między innymi seriali „Rodzinka.pl” i „Prawo Agaty”, autorka książki „Figura jak z ekranu”;
  • Ranita Sobańska – główna projektantka i dyrektor kreatywna firmy 4F;
  • Dorota Wróblewska – promotorka mody i producentka pokazów mody, między innymi Warsaw Fashion Street, wydawca książek z obszaru mody, autorka poczytnego bloga sophisti.pl;
  • Andrzej Foder – dr sztuki, pedagog, praktykujący projektant ubioru, współpracujący z wieloma firmami odzieżowymi miedzy innymi Aryton, Moda Polska, Beata, Pabia, Kama International. Główny projektant w firmach: Próchnik, Wólczanka, Modesta, PAWO;
  • Tomek Jacyków – stylista, autor książki „O elegancji i obciachu Polek i Polaków”, prezenter programów telewizyjnych „Gwiazdy na dywaniku” oraz „Jacyków w Twojej szafie”;
  • Tobiasz Kujawa – bloger, dziennikarz, stylista i konsultant. Znany z ciętego języka i bardzo specyficznego poczucia humoru. Od kilku lat z powodzeniem łączy modę, satyrę i bezkompromisowy styl pisania na autorskim blogu FreestyleVoguing.com;
  • Filip Połoska – obecnie redaktor naczelny Noizz.pl. W Gazecie.pl tworzył satyryczny „Faktoid”, odpowiedzialny za treści i rozwój formatów redakcyjnych w newsroomie;
  • Walter Prati – twórca agencji Gpoland. Od 1993 roku wprowadza na polski rynek monobrandowe salony włoskich marek odzieżowych z sektora premium.

Najwięcej nagród, w tym także główną nagrodę od jury, zdobyła Anastasiia Solodovska, której osobiście miałam przyjemność wręczyć nagrodę w imieniu marki kosmetycznej Dr Ireny Eris.

Mnie najbardziej przypadła do gustu kolekcja Doroty Nasiłowskiej-Paczuskiej. Proste formy utrzymane w stylistyce Viktorii Beckham. Pudełkowe rozwiązania, dużo naturalnych tkanin i stonowana kolorystyka w ziemistych barwach, to mój must na tę jesień.

Już wiele razy pisałam Wam o tym, że takie autorskie pokazy są dla mnie ciekawsze, niż prezentacje kolekcji dużych i dobrze dofinansowanych projektantów. Świeżość, ciekawa interpretacja i sposób prezentacji, to zawsze duże pole do popisu.

Konferansjerka także.

Na tę niezwykłą galę wspólnie z Tomem z TFH Koncept Store wybraliśmy niezwykłą suknię z atelier Diany Paukstyte.

 

Zdjęcia podczas gali wykonał Paweł Mazurek.

AMJournal – Polska moda w wydaniu blond. | wiadomości, wydarzenia

amjournal instagram account

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.