modern fashion blog by aneta mazurek

blog menu

projektanci, wiadomości

SYLWIA ROMANIUK

Sylwia Romaniuk jako jedyna projektantka z Polski będzie reprezentować nasz kraj na Arab Fashion Week. Impreza organizowana jest już po raz czwarty, w jednym z najdłuższych budynków na świecie czyli The Meydan Hotel & Grandstands. Pokaz  kolekcji sukien wieczorowych planowany jest na 19 maja. Trzymam mocno kciuki.

Sylwia to kobieta bez kompleksów. Cudownie się na nią patrzy. Lubi wyglądać dobrze i tego nie ukrywa. Nie ma też w sobie fałszywej skromności. Wręcz przeciwnie – mówi wprost, że jej ubrania są dla kobiet lubiących przepych, koronki i wyjątkowe aplikacje. Jej suknie onieśmielają formą, detalami i kunsztem wykonania. Wszystkie projekty powstają w atelier projektantki przy Alejach Ujazdowskich 41. Materiały i koronki sprowadzane są z Francji i Włoch. W Polsce trafiają one w ręce wysokiej klasy krawcowych, które specjalnie dla Sylwii przeprowadziły się do Warszawy.

To właśnie w stolicy Sylwia znalazła swoje miejsce. Pochodząca ze Szczecina projektanta ze światem mody związana jest od dawna. Swoje pierwsze kroki stawiała jako modelka, wystąpiła również w finale konkursu Miss Polonia. Jednak to projektowanie i tworzenie ubrań stało się dla niej najważniejsze. W jej sukniach chodzą m.in. Justyna Steczkowska, Ewa Chodakowska czy Ania Lewandowska.

Pomyślicie pewnie, że stworzone przez nią ubrania kosztują majątek. Ceny zaczynają się od około 3 tysięcy złotych. Oczywiście wszystko zależy od modelu i materiałów, które zostały wykorzystane do uszycia danej sukni. Ja postrzegam projekty Sylwii jako małe dzieła sztuki. Każdy z nich wykonany jest ręcznie z wysokiej klasy materiałów. To nie tylko koronki, kamienie szlachetne czy perły, ale także naturalne pióra. Sylwia przygotowuje ekskluzywne kreacje na wielkie gale czy ważne wyjścia, ale też realizuje indywidualne zamówienia, jak choćby projekty sukni ślubnych. Gdybym miała teraz wyjść za mąż, chciałabym mieć suknię z jej atelier.

Niedawno miałam przyjemność poznać Sylwię i zobaczyć jej najnowszą kolekcję. Suknie w kwiaty czy wieczorowe propozycje na aktualny sezon wywarły na mnie duże wrażenie. Zazwyczaj znudzony Tytus, który towarzyszył mi na tym pokazie, też był zainteresowany. A to najlepszy dowód na to, że projekty naprawdę mogą się podobać. 😉

We wstępie tego wpisu wspomniałam o Arab Fashion Week. Wiele bym zrobiła, żeby móc to zobaczyć. Mam przyjaciół mieszkających w Dubaju i od jakiegoś czasu planuję ich odwiedzić. Może dobrze byłoby to połączyć? Styl Sylwii i jej twórczość doskonale wpisują się w nastrój tego miasta. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie 25 sylwetek przygotowanych przez projektantkę. Będą to głównie eleganckie suknie w kolorze białym i czarnym. Jako goście spotkania dla prasy mogliśmy zobaczyć trzy propozycje przygotowane specjalnie na ten pokaz. Muszę Wam powiedzieć, że każda z nich mogłaby natychmiast znaleźć się w mojej szafie. Więcej szczegółów niestety nie mogę Wam zdradzić, bo obowiązuje mnie tajemnica, ale mam nadzieję, że po dubajskim pokazie będziecie mogły je zobaczyć również w Polsce.

Zdjęcia Marek Tytus Gorczyński i materiały własne projektantki.

 

AMJournal – Polska moda w wydaniu blond. | projektanci, wiadomości

amjournal instagram account

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.