modern fashion blog by aneta mazurek

blog menu

wiadomości, wydarzenia

FDA

Styczeń zaczął się bardzo aktywnie. Od początku roku nie mam funkcji “zwolnij”, bo dzieje się tak wiele fantastycznych rzeczy. W restauracji Florentin, przy hotelu Indigo, w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 9. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Z Asią znamy się od dawna. Bardzo ją wspieram przy organizacji tego konkursu. Wiem, jak dużo pracy ale i satysfakcji, niesie ze sobą organizacja takiego przedsięwzięcia.

Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Tribute to nature”. To bardzo szerokie pojęcie, dające duże pole do interpretacji. Ponieważ natura inspiruje twórców już od początków dziejów, tym razem mam nadzieję będzie podobnie.

– „Dla mnie królową wszelkich dzieł, której nigdy nie da się prześcignąć, a którą można jedynie podziwiać jest natura. Różnorodność kształtów, kolorów, całe jej bogactwo jest dla mnie nieskończoną inspiracją. Polecam to każdemu projektantowi na początku drogi. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by dostrzec harmonię kształtów i połączeń kolorystycznych. Mam nadzieję, że ten temat wyzwoli wśród uczestników pierwotną potrzebę wyrażenia siebie. Prawdziwy przekaz płynie prosto z duszy” – mówi Agnieszka Maciejak.

Mam nadzieję, że wielu twórców spróbuje swoich sił w tej edycji. Naprawdę warto, bo zarówno jury, jak i nagrody są bardzo prestiżowe. W gronie oceniających zasiądą m.in. Gosia Baczyńska, Agnieszka Maciejak, duet BIZUU, czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, oraz stylistki Dorota Williams i Joanna Horodyńska, najbarwniejsza blogerka modowa Tamara Gonzalez Perea, aktorki, ikony mody: Marieta Żukowska, Karolina Gorczyca , Maryna Tomaszewska, założycielka portalu Fashion Post i Andrzej Foder, dyrektor MSKPU. 

Podczas samego spotkania ważnym tematem była ekologia i świadome zarządzanie surowcami w kolekcjach.

Co będą mogli wygrać laureaci? Nagrody są imponujące. Staże u polskich i zagranicznych projektantów, pokaz kolekcji podczas wielkiej gali FDA, która odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku, szkolenia z zakresu prowadzenia własnej marki, i co najważniejsze, dużą satysfakcję z wygranej. Dla dotychczasowych laureatów udział w konkursie był przełomowym momentem w karierze.

Czasami żałuję, że modę tylko podziwiam, ale nie umiem jej tworzyć…

Zdjęcia: materiały prasowe

AMJournal – Polska moda w wydaniu blond. | wiadomości, wydarzenia

amjournal instagram account

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.