modern fashion blog by aneta mazurek

blog menu

projektanci, wiadomości

SUI

Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia, kiedy czytasz informację na metce, że rzecz została wyprodukowana w Chinach? Jeśli tak jak ja marszczysz czoło, to znaczy, że ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Sui „poznałam” – bo nigdy się nie widziałyśmy – dzięki mojej przyjaciółce. Ola wspomniała mi kiedyś w rozmowie, że jej koleżanka tworzy niezwykłe torby, których wzornictwo jest zupełnie inne od tego, do którego przyzwyczaili nas rodzimi projektanci. Od kilku lat mieszka w naszym kraju, skończyła jedną z najlepszych polskich uczelni ekonomicznych i postanowiła, że będzie kultywować tradycje swoich przodków. Projektantka ma misję pokazania nam, że Chiny to nie tylko wielka fabryka świata – to także tysiące lat tradycji, doświadczenia i wysokiego kunsztu lokalnych twórców rękodzieła.

Teraz z wielką dbałością i starannością projektuje torby. Dzięki nawiązaniu współpracy z utalentowanymi ludźmi, udało jej się otworzyć w Chinach własną pracownię, w której tworzą wspólnie te piękne wyroby. Ich niezwykły kształt, jakość wykończenia i dobór materiałów sprawia, że są oryginalne i nie do podrobienia.

Najbardziej lubię czytać ich opisy na stronie lub w postach na Facebooku. Brzmią jak powieść. Sui wyjątkowo pięknie  o nich opowiada. Każdą z nich traktuje jak członka rodziny lub najlepszą przyjaciółkę.

Chiny to nie tylko wielka fabryka świata – to także tysiące lat tradycji, doświadczenia i wysokiego kunsztu lokalnych twórców rękodzieła.

Zdjęcia Paweł Mazurek

AMJournal – Polska moda w wydaniu blond. | projektanci, wiadomości

amjournal instagram account

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.