modern fashion blog by aneta mazurek

blog menu

wiadomości, wydarzenia

POKAZ MSKPiU

Wspólnie z Tomem z TFH Koncept uczestniczyliśmy w Pokazie Dyplomowym Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, który odbył się 15 marca w warszawskim Muzeum Etnograficznym. Najzdolniejsi uczniowie  kierunku Projektowanie Ubioru zaprezentowali swoje dyplomowe kolekcje na wybiegu, a prace absolwentów kierunku kostiumografia można było podziwiać na ekspozycji w sali obok. Było to bardzo ciekawe i intensywne przeżycie. Sylwetek w poszczególnych pokazach nie było wiele – około sześciu, ale za to zostały dobrze wyselekcjonowane przez promotorów poszczególnych projektantów.

Tu wiosenne propozycje od Agnieszki Trochimiuk.

         

Założycielka MSKPU Magdalena Płonka powiedziała, że: „Ten pokaz to dowód na to, że nasz trafiony program oraz wymagający wykładowcy są w stanie doprowadzić uczniów do tak wysokiego  poziomu zaledwie w 2 lata. Nie potrzeba tutaj tytułów uczelni wyższych, ani wielu lat studiowania. Najlepsi, wyróżnieni finałem absolwenci MSKPU to świetny materiał na pracowników już tu i teraz”.

Ciekawe formy zaprezentowała także Karolina Deląg. 

I rzeczywiście niektóre kolekcje były intrygujące. Zwłaszcza męskie linie, bogato zdobione i odmienne od klasycznych garniturowych rozwiązań ready-to-wear. Oto męska propozycja od Macieja Fronca.

Poli Bogdańskiej chyba nie muszę Wam przedstawiać. Doskonale radzi sobie nie tylko jako blogerka, ale jak się okazuje, także projektantka. Pamiętajcie, że tej wiosny każdy powinien mieć w szafie coś z wyraźnym logo. Tutaj na pewno go nie zabrakło.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie wszystkie propozycje powalały na kolana. Czasami zastanawiałam się, czy aż tak silny powrót do lat 80-tych, to dobry pomysł na innowacyjną kolekcję bez ograniczeń. Bo tu należy podkreślić, że studenci nie mają ram i obwarowań sprzedażowych. Przynajmniej w założeniu. Albo ja ich nie znam. W każdym razie przyjemnie się patrzyło na ten show. Fajnie i sprawnie przeprowadzony pokaz z dużym potencjałem.

Zdjęcia: Szymon Brzóska, materiały prasowe Joanna Sokołowska-Pronobis.

AMJournal – Polska moda w wydaniu blond. | wiadomości, wydarzenia

amjournal instagram account

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.