modern fashion blog by aneta mazurek

blog menu

wiadomości, wydarzenia

MODA NA EKOLOGIĘ

Moda, podobnie jak ekologia, jest dla wszystkich. Takie hasło przyświecało Ewelinie Rasińsiej, która pokazała swoją najnowsza kolekcję podczas Międzynarodowej Konferencji ekoCSR, która miała miejsce 22 maja 2017 r., w Kinie PRAHA na warszawskiej Pradze.

Ewelina, to projektantka specjalizująca się w szyciu na miarę. Ponieważ sama jest wysoka wielokrotnie doświadczyła problemów z zakupem garderoby w sieciowych sklepach. O szyciu marzyła już od dziecka, w jej rodzinie tradycje krawieckie sięgają wielu pokoleń.

Dzięki zaproszeniu do przygotowania ekopokazu, cała kapsułkowa, limitowana kolekcja zaprezentowana podczas konferencji, została wykonana z naturalnych tkanin. Projektantka przygotowała sukienki z wycięciami na ramionach, trapezowe spódnice w długości midi, spodnie cygaretki oraz koszule z falbanami. Do tego powstały dwie suknie, z czego jedna w całości została przygotowana z elementów, które zostały niewykorzystane w procesie produkcji – mówiąc nieco kolokwialnie ze ścinków. W każdym pojedynczym elemencie kolekcji widać kunszt i doświadczenie projektantki.

W pokazie wystąpiły dziewczyny w rozmiarze od XS do XXL. Dzięki dopasowaniu krojów do sylwetki, każda z uczestniczek prezentowała się fantastycznie. Świetnym pomysłem okazały się żywe kwiaty wpięte we włosy przez Emilię Liwską, która z niesamowitą wręcz kreatywnością dopasowała upięcia do stylizacji.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z klientkami w pracowni Rasińskiej w Nieporęcie. Będzie można przymierzyć i kupić najnowsze projekty.

Ekowymiar całego przedsięwzięcia sprawił, że kolekcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Polecam .

Zdjęcia: Magdalena Garbacz – Mag Gar

 

AMJournal – Polska moda w wydaniu blond. | wiadomości, wydarzenia

amjournal instagram account

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.